انواع چادر سایبان

سایبان مغازه
سایبان اتوماتیک
ژانویه 26, 2021
انواع سایبان
ژانویه 28, 2021
نمایش همه

انواع چادر سایبان

انواع چادر سایبان:

سایبان‌ها از اجزای مختلفی مثل: چادر، اسکلت، موتور، اتصالات و … تشکیل می‌شوند که مهم‌ترین قسمت آن پارچه یا چادر سایبان است، زیرا بخش اعظمی از هر سایبان است.

پارچه مصرفی در سایه بان چندین مدل و جنس مختلف دارد که در این مقاله به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • انواع چادر سایبان:
    پارچه برزنت
    پارچه ترانزیتی
    پارچه فلکسی
    PVC که به آن بنری یا کانتینری نیز می‌گویند.

پارچه برزنت:

چادر برزنتی یا الیاف نخی ضد آب است و مناسب و برای مناطقی که دائما بارندگی دارد مناسب می‌باشد. دارای تنوع رنگ و طرح است و مشتری می‌تواند رنگ دلخواه خود را سفارش دهد. هم‌چنین ضخامت و وزن های متفاوتی نیز دارد.

پارچه ترانزیتی:

چادر ترانزیتی نیز در برابر برف و باران مقاوم است و تفاوت آن با پارچه برزنتی این است که در برابر گرمای بسیار زیاد نیز مقاوم می‌باشد، اما فقط به صورت تک رنگ موجود است.

پارچه فلکسی:
اگر بخواهیم طرح خاصی روی سایبان چاپ کنید بهتر است از پارچه فلکسی استفاده نمایید.

PVC:

این چادر نیز ضد آب است که هم دارای رنگ بندی متنوع است و هم قابلیت چاپ لیزری طرح دلخواه بر روی پارچه را داراست.

از نظر جنس چادر سایبان نیز به دسته‌بندی زیر تقسیم می‌شود:

پنبه:

در گذشته جنس پنبه‌ای گزینه اول برای چادر سایبان بود زیرا این پارچه نسبت به سایر مواد تنفس پذیرتر است و با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد. دلیل اصلی کم شدن استفاده از این پارچه ضد آب نبودن آن است که باید با مواد مخصوص دائما ضد آب میشد وگرنه با کوچکترین بارندگی به سرعت آب را جذب می‌کرد و پوشش مناسبی برای محافظت در برابر برف و باران حساب نمی‌شد. این جنس پارچه بیشتر مناسب مناطق گرم و خشک است و کم و بیش در این مناطق رایج است.

قیمت پارچه برزنتی:

قیمت پارچه برزنتی سایبان با توجه به نوع برزنت، ابعاد و … مشخص می شود. بهترین پارچه برای سایبان، برزنت سقفی می باشد. پارچه های برزنتی دارای مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف می باشند. به عنوان مثال این پارچه ها باید در برابر رطوبت، حرارت، تابش نور خوشید و … مقاوم باشند. چادر برزنت سقفی و سایبان باید از عبور نور خورشید به داخل جلوگیری کند.

آیا رنگ پارچه سایبان به مرور زمان خواهد رفت؟

در حالی که برخی از پارچه‌های سایبان در برابر رنگ و رو رفتگی مقاوم‌تر هستند، اما به هر حال هر جنس پارچه‌ای در برابر تابش آفتاب دچار محو شدگی می‌شود. البته این دلیل به تنهایی برای استفاده از سایبان کافی است چون در صورتی که از سایبان استفاده نکنید، اتفاقی که برای پارچه سایبان رخ می‌دهد، برای لوازم خانه شما رخ خواهد داد.

چادر سایبان