انواع سایبان منزل

انواع سایبان
ژانویه 28, 2021
فروش سایبان کالسکه ای
سایه بان مغازه
ژانویه 31, 2021
نمایش همه

انواع سایبان منزل

سایبان تراس

سایبان تراس

انواع سایبان منزل:

انواع سایبان منزل مدل های گوناگونی از قبیل سایبان چتری، پارچه ای، حصیری، چوبی و اتوماتیک دارد که امکان استفاده از فضای سبز خانه را درشرایط مختلف جوی فراهم می کند.

به طور کلی و صرف نظر از جنس مواد به کار رفته در این وسیله، سایبان ها به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم می شود.

نمونه های ثابت بر روی قاب یا قالب چوبی و فلزی نصب میشوند و امکان جمع آوری بخش قاب سایبان و یا انتقال آن به محل دیگر وجود ندارد.

سایبان متحرک به نمونه هایی گفته می شوند که بتوان بخشی که سایه های دلچسب می سازد را جمع کرد و یا زاویه آن را تغییر داد.

در این مدل از محصول جمع کردن آن به حالت های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک صورت می گیرد که در نوع نیمه اتوماتیک با استفاده از ابزار کمکی و نیروی یدی و در نوع اتوماتیک با استفاده از ابزار برقی تعبیه شده و کنترل از راه دور این عملیات انجام می شود.

همچنین در مدل های متحرک اتوماتیک، امکان تنظیم این وسیله برای تغییر وضعیت بر اساس شدت نور به صورت خودکار وجود دارد که راحتی زیادی را برای فرد استفاده کننده به همراه دارد.

محصول ذکر شده برای فضا سازی های متغیر و استفاده چند منظوره از فضای بیرونی و حیاط ها گزینه ای بسیار مناسب و کاربردی است.

سایبان های متحرک اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به سه دسته کشویی، تاشو و رولی تقسیم می شوند. در مورد نمونه های متحرک دستی، موارد دیگری مانند مدل های چتری نیز وجود دارد.

سایبان پارچه ای:

این سایبان ها به علت استفاده از پارچه به عنوان متریال اصلی، شکل پذیری بسیار بالایی دارد و می توان طرح های بسیار زیبا و خلاقانه ای را برای آن اجرا کرد.

انعطاف پذیری پارچه این امکان را می دهد که بتوان آن را هم در نمونه های ثابت این محصول و هم در مدل های متحرک و اتوماتیک مورد استفاده قرار داد.

نمونه های پارچه ای به دو فرم مدرن و سنتی اجرا می شوند. در فرم سنتی می توان امتداد آن را مانند پرده تا کرد و شکل داد، یا اینکه آن را مانند خیمه بر روی قاب آن اجرا نمود.

در نمونه های مدرن، این سایبان ها معمولا به صورت ساده و بر روی یک قاب کاملا کشیده می شوند و یا به فرم متحرک و جمع شونده اجرا می گردند. پارچه های مورد استفاده در این مدل میتواند از جنس مواد پلی استر، مشابه سازه های غشایی، پارچه های کتان و یا ضد آب ضخیم باشند.

سایبان پرده ای:

مدل آلاچیق هایی که با پارچه پوشیده می شوند نمونه هایی لوکس تر نسبت به سایرین خواهند بود.

وجود پرده ها این امکان را به شما می دهد که به راحتی نور تابیده شده را کنترل نمایید.

این مدل ها بیش تر برای حیاط های بزرگ و محوطه ویلاها به کار می روند و ممکن است از لحاظ هزینه گران تمام شوند. اما به راحتی می توانید مبلمان مورد نظر خود را با توجه به ابعاد آن بچینید.

انواع سایبان ساختمان:

اضافه کردن یک سایبان به خانه سرمایه گذاری بسیار خوبی است. سایبان ها را می توان بر روی درها، پنجره ها، پاسیوها یا روی حیاط نصب کرد.

این سایبان ها مخصوصا بعد از نصب روی پنجره ها با کاهش نور خورشید و انعکاس نور بهره وری انرژی را افزایش می دهند. این روش همچنین با محافظت از شما در برابر خورشید و باران میزان استفاده شما از فضای باز را نیز افزایش می دهد.

بعد از تصمیم گیری برای بهبود فضای خانه یا محل اداره خود با یک سایبان، باید سبک، پوشش و انواع سایبان را انتخاب کنید.

انواع سایبان منزل