سایبان بازویی و انواع آن

آلاچیق چادری
آلاچیق چادری
ژوئن 6, 2020
سایبان پارکینگ
سایبان پارکینگ
ژوئن 6, 2020
نمایش همه

سایبان بازویی و انواع آن

سایبان بازویی

سایبان بازویی

سایبان بازویی

یکی از معروفترین نمونه های سایبان،سازه فنری یا بازویی می باشد که دارای بازوهایی برای باز و بسته شدن بوده و این امکان را دارد تا به صورت کاملا برقی یا  دستی مورد استفاده قرار بگیرد. سایبان برقی بازویی مزایای فراوانی از جمله محافظت در برابر نور آفتاب در فصول گرم سال و محافظت در برابر برف و باران در فصول سرد سال و همچنین کاربرد تبلیغاتی نیز دارد.

سایبان کلاسیک (بازویی) با توجه به مواد اولیه به کاررفته در طراحی و ساخت، ابعاد سایبان، جنس پارچه و… قیمت گذاری می شود. به طورکلی سایبان بازویی برقی نسبت به سایبان فنری دستی قیمت بالاتری دارد.

تولید سایه بان بازویی با استفاده از پارچه‌هایی که در برابر هوا مقاومند، آن ها را تبدیل به سایبان‌هایی محبوب کرده است. سایبان های غیر بازویی، به اندازهٔ سایبان فنری، از نور خورشید جلوگیری نمی‌کنند. به این دلیل که می‌توان سایه بان بازویی را ۵٫۴۹ متر باز کرد و طول سایبان بازویی دستی (برقی) نیز به ۹٫۱۴ متر یا بیشتر می‌رسد، در نتیجه قادر است که فضای بزرگی در بیرون خانه را پوشش دهد.

انواع سایبان فنری

سایبان های فنری با موتور الکتریکی در کل به دو نوع دسته بندی میشوند. نوع اول آن دارای کلید است که به موتور برقی فرمان میدهد که سایبان را باز و بسته کند و نوع دوم آن نیز توسط ریموت کنترل از راه دور باز و بسته میشود.

سایبان بازویی نیز یکی دیگر از انواع یا شاید بهتر است بگوییم نام دیگری از سایبان فنری است که در بازار بااین نام شناخته میشود.این سایبان با دارا بودن تجهیزاتی به روز و ظاهری زیبا و شکیل میتواند یک محیط تقریبا وسیع را پوشش دهد.

یکی از مشخصات اصلی سایه بان بازویی استفاده از آلومینیوم برای تولید قطعات مفصلی میباشد.با توجه به اینکه آلومینیوم معمولا زیباتر از سایر متریال مورد استفاده بوده و دوام بیشتری در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی دارد،لذا استفاده از آن یکی از برتری های سایه بان بازویی به سایر سایبان ها میباشد.

ویژگی سایبان فنری(بازویی)

از بهترین و شاید جذابترین مزایای سایبان فنری قابلیت نصب موتور برقی برروی آن است.نصب موتور الکتریکی به افراد این امکان را میدهد تا به سادگی این سایبان را باز یا جمع کنند.حتی در صورت استفاده از بازکننده های دستی نیز این باز و بسته کردن بسیار راحت بوده که بزرگترین مزیت این سایه بان به حساب می آید.

قابلیت نصب روکش های ضد آب را نیز میتوان به عنوان یکی از قابلیت های مهم سایه بان بازویی معرفی کرد تا در فصول سرد هنگام بارندگی های شدید،محل زیر چادر از خیس شدن و جمع شدن آب در امان باشد.

هنگام تابش مستقیم نور خورشید این سایبان به راحتی باز شده و در مقابل این تابش فروشگاه،خانه،تراس و یا حیاط شما را حفظ خواهد کرد زیرا این تابش در مواردی مانند فروشگاه و مغازه های میوه فروشی و یا سوپر مارکت ها باعث فساد مواد غذایی گردد.

از سایبان فنری(بازویی) به عنوان سایبان بازویی مغازه،سایبان فنری دستی یا برقی حیاط و تراس،سایبان باغ و… استفاده میشود.