انواع سایبان پارکینگ

قیمت سایبان پارکینگ
سایبان خودرو
ژانویه 11, 2021
سایبان خودرو
سایبان ماشین ارزان
ژانویه 13, 2021
نمایش همه

انواع سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ:

همانطور که گفته شد سایبان پارکینگ یکی از انواع سایبان ماشین میباشد که در محل پارک خودرو نصب میشود. این سایبان ها به دو دسته کلی ثابت و متحرک تقسیم می شوند.

سایبان ثابت پارکینگ یک محصول مدرن است که علاوه بر مراقبت از خودروی شما در فضای باز باعث زیبایی و دگرگونی محیط شما نیز خواهد شد .

اگر مجبور هستید خودروی خود را در فضای باز پارک کنید، پیشنهاد ما به شما سفارش و خرید یک سایبان ثابت پارکینگ است.

سایبان پارکینگ سایه افکن  محصولی مدرن است با کارآیی مفید که می تواند محیط امنی را برای خودروی شما فراهم کند .

با ساخت و اجرای سایبان پارکینگ می توانید محیط ساده خود را به محیطی لوکس تبدیل کرده و علاوه بر مراقبت از خودرو از محیط پیرامونتان نهایت لذت را ببرید .

سایبان ثابت پارکینگ:

برای سفارش سایبان ثابت باید مراحل مختلفی را طی کرد تا در نهایت به یک سایبان ثابت ایده آل برای خودرویمان برسیم . این مراحل عبارت است از :

مشخص کردن ابعاد و اندازه سایبان پارکینگ :

برای سفارش سایبان ثابت پارکینگ کافی است که ابعاد و اندازه محل نصب سایبان ثابت را بدانید و یا از همکاران ما جهت اندازی گیری کمک بخواهید.

ابعاد و اندازه سایبان با توجه به تعداد خودرویی که قرار است در زیر سایبان پارک شود متفاوت خواهد بود .

اجرای فندانسیون و سازه :

پس از مشخص کردن متراژ سایبان پارکینگ باید فندانسیون و سازه در محل مشخص شده ی خود نصب شود . جنس سازه معمولا ازپروفیل و آهن است .

نصب پوشش سایبان ثابت :

پس از اجرای فندانسیون و سازه ، باید نوع پوشش سایبان انتخاب و سپس کار نصب پوشش آغاز شود . پوشش های متفاوتی از قدیم تا به امروز جهت پوشاندن سقف سایبان ثابت پارکینگ استفاده می شده است . پوشش های متفاوتی هم چون موارد زیر :

. پلی کربنات
. ایرانیت
. ورق یو پی وی سی (upvc ) یا همان ورق پلی یوپان
. پوشش پارچه ایی ( که معمولا از جنس برزنت است )
. و …

البته قابل ذکر است که بین تمامی پوشش های مختلف ، استفاده از ورق یو پی وی سی ( upvc ) یا همان ورق پلی یوپان به عنوان بهترین ، مناسب ترین و مرغوب ترین نوع پوشش معرفی و در بین عموم مردم شناخته شده است .

تنوع رنگ این نوع ورق بسیار زیاد است و شما می توانید متناسب با محیط زندگی خود و هماهنگ با دکوراسیون خود رنگ ورق سایبان را انتخاب کرده محیط خود را زیباتر نمائید .

این نوع ورق دارای ویژگی های زیادی است که همین امر باعث محبوبیت و افزایش استفاده افراد از این ورق در پوشاندن سقف سایبان پارکینگ خود شده است.

از جمله این مزایا می توان به مواردی هم چون : سبک بودن وزن ورق ، سرعت نصب بالا و آسان ، عدم پوسیدگی و خوردگی ، تنوع رنگ ، آب بند بودن ورق ، انعطاف پذیری بالا و در نهایت قیمت مناسب آن اشاره کرد .

رنگ آمیزی سازه :

پس از نصب پوشش سقف سایه بان پارکینگ نوبت به رنگ آمیزی سازه خواهد رسید . سازه باید رنگ آمیزی شده تا از زنگ زدن آن در آینده جلوگیری شود و این امر نیز به افزایش عمر سایبان خودروی شما نیز کمک خواهد کرد.

برای داشتن سایبان ثابت پارکینگ باید تمامی این مراحل طی شود تا سفارش شما تکمیل شده و بتوانید سایبان خودرو مناسبی را از آن خود کنید .

محل‌های نصب سایبان پارکینگ:

این نوع سایبان در محیط‌ های مختلفی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. بیشترین کاربرد این سایبان در محیط‌های اداری، کارخانه‌ها، دانشگاه‌ها و … است که بخش زیادی از فضای پارک خودروها در فضای باز و در زیر تابش مستقیم آفتاب قرار دارد.

علاوه بر این در ویلاها و ساختمان‌های قسمت‌های شمالی خیابان‌ها که پارکینگ بخشی از فضای باز حیاط ساختمان است نیز از این سایبان‌های پارکینگ استفاده می‌شود.

مواردی که در ساخت سایبان پارکینگ در نظر گرفته می شود:

استحکام سازه :

در وهلۀ اول استحکام سایبان پارکینگی، مورد اهمیت است. جنس سازۀ سایبان پارکینگ معمولا سه نوع آلومینیوم، فولاد و آلوموود است و جنس سقف آن پلی کربنات، چادر ضد آب یا ایرانیت فلزی است.

متراژ فضای آزاد :

اگر حیاط کوچکی دارید می‌توانید از سایبان‌های جمع شونده مانند: سایبان چتری پایه کنار و سایبان برقی استفاده کنید تا در صورت عدم نیاز بتوانید از فضای باز خود استفاده کنید.

اگر مجتمع یا فضای باز بیشتری در اختیارتان است، سایبان‌های ثابت و پیش ساخته پارکینگی پیشنهاد می‌شود.

شرایط آب و هوایی :

محل نصب سایبان اگر در مناطق مرطوب و پر باران باشد در انتخاب سازه و چادر آن حتما باید دقت کرد. چادر سایبان حتما باید ضد آب و سازۀ آن از جنسی باشد که زنگ نزند.

زیبایی :

هر محیطی یک زیبایی بصری خاص برای خود دارد و اگر قصد اضافه کردن وسیله ای به آن را دارید باید زیبایی کلی را در نظر گیرید تا باعث ایجاد آلودگی بصری نشود.

انواع سایبان پارکینگ